• Ви знаходитесь тут:

  • бібліотека
  • СТОРІНКА МЕДИЧНОЇ СЕСТРИ

ОРГАНІЗАЦІЯ

МЕДИЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ

"Медична сестра в дитячому садочку, як диспетчер в аеропорту - така ж відповідальність, тільки помилки пізнаються через роки".

Медичне забезпечення вихованців ЗДО медична сестра, що входить в штату ЗДО, яка поряд з адміністрацією установи несуть відповідальність за здоров'я, фізичний розвиток дітей, проведення лікувально-профілактичних заходів, дотримання санітарно-гігієнічних норм , режиму дня і якість харчування..

У своїй роботі медична сестра керується чинним законодавством, нормативно-правовими актами органів охорони здоров’я, освіти та науки, здійснюють постійний контроль за станом здоров’я дітей, проведенням обов’язкових медичних оглядів дошкільників та працівників, профілактичних щеплень у порядку і в терміни, встановлені МОЗ України, надають невідкладну медичну допомогу вихованцям у разі гострого захворювання або травми, здійснюють контроль за організацією та якістю харчування, дотриманням раціонального режиму навчально-виховної діяльності, санітарно-гігієнічних вимог та протиепідемічного режиму; проводять санітарно-просвітницьку роботу серед дітей, батьків або осіб, які їх замінюють, та працівників дошкільного навчального закладу; ведуть звітно-облікову медичну документацію в порядку, встановленому МОЗ України.

Медична сестра проводить медичні огляди дітей при прийомі в дошкільний навчальний заклад та здійснюють медичний контроль за перебігом періоду адаптації, щоденні огляди дітей щодо виявлення у них ознак захворювань, стосовно виявлення педикульозу, грибкових захворювань, корости та інших захворювань шкіри.

Протягом року медична сестра здійснює постійний контроль за організацією рухового режиму дітей, проведенням оздоровчо-фізкультурних заходів і їх впливом на організм дитини, організацією загартування та харчування. Медпрацівник забезпечує контроль за дотриманням режиму дня та навчальних навантажень згідно з віком дитини; профілактику травматизму, спалахів гострих кишкових та вірусних інфекцій , харчових отруєнь, отруєнь рослинами та грибами.

Щоденна робота з підтримки здоров'я дітей в ЗДО складається з періодичного особистого контролю за санітарно-протиепідемічним режимом, гігієнічними і загартовуючими заходами, огляду всіх новоприбулих дітей і повернулися після хвороби, розподіл дітей за групами з призначенням їм режиму дня з урахуванням віку і здоров'я, своєчасного проведення профілактичних щеплень, контролю харчування зі складанням та впровадженням меню.

Функціональні обов'язки медичниої сестри, обслуговуючих дітей в освітніх установах

1. Первинна профілактика

1.1. Контроль за санітарно-гігієнічними умовами в ЗДО

1.2. Контроль та надання методичної допомоги в організації навчально-виховного процесу:

• Участь у складанні навчального розкладу.

• Складання режиму дня і занять

2. Харчування:

• Контроль за станом фактичного харчування і аналіз якості харчування.

• Санітарно-гігієнічний стан харчоблоку.

• Складання меню.

• Бракеражу готової продукції.

• Контроль за виконанням натуральних норм

3. Фізичне виховання:

• Здійснення контролю за організацією фізичного виховання, загартовуватися

• Розподіл на медичні групи для занять фізичною культурою

• Оцінка фізичної підготовленості дітей

4. Гігієнічне виховання в дитячому колективі:

• Рекомендації з організації та проведення гігієнічного виховання, формування навичок здорового способу життя, профілактики ВІЛ-інфекції.

• Організація заходів з профілактики короткозорості, карієсу, порушень постави.

Контроль за гігієнічним вихованням.

5. Імунопрофілактика:

• Вакцинація.

• Контроль за станом здоров'я після щеплення, реєстрація місцевої та загальної реакції на щеплення

6. Заходи щодо забезпечення адаптації в освітньому закладі:

• Контроль за перебігом медико-педагічної корекції.

• Проведення медико-педагогічних заходів щодо формування функціональної готовності до навчання

• Рекомендації з адаптації та її корекції (спільно з педагогом)

7. Ведення документації (медична форма на дитину,виписки і довідки для лікувально-профілактичних установ, літніх оздоровчих установ. інш.)

8. Диспансеризація:

• Проведення (спільно з педагогом) скринінг тестів з виявлення відхилень у стані здоров'я, оцінка фізичної підготовленості дітей.

• Рекомендації педагогічному персоналу з корекції відхилень у стані здоров'я.

• Проведення призначених оздоровчих заходів та контроль за їх виконанням в освітніх установах

Примітка:

• Медична допомога дошкільникам безпосередньо в освітній установі здійснюється середнім медичним персоналом. які мають спеціальну підготовку з організації профілактичної та оздоровчої роботи.

• Диспансерне спостереження за дітьми. що мають хронічні захворювання. здійснюється лікувально-профілактичним закладом.

• Медичне забезпечення дітей здійснюється за діючими нормативними документами.

• Медичні працівники спільно з педагогічним колективом беруть безпосередню участь у заходах з охорони здоров'я дітей.

• Медичні працівники. зайняті медичним забезпеченням дітей в організованих колективах. можуть залучатися до участі у проведенні літньої оздоровчої компанії.

Медична сестра спостерігає за чистотою. тишею і порядком у приміщеннях; навчає дітей та їх батьків правилам особистої гігієни; стежить за харчуванням дітей. бере участь у санітарно-просвітницькій роботі. В обов'язки медичної сестри входить контроль за харчуванням дітей. а при необхідності і особисту участь в роздачі їжі. годування дітей молодшого віку; контроль за продуктами та їх правильним зберіганням.

Медична сестра відповідає за зразкове утримання медичного пункту. справний стан медичного і господарського інвентарю; дотримується правил зберігання лікарських засобів; становить вимоги на лікарські засоби; перев'язувальні матеріали та предмети догляду за дітьми.

В обов'язки медсестри входить ознайомлення батьків з правилами внутрішнього розпорядку, режимом дня та правилами особистої гігієни .

ПРОФІЛАКТИКА ЕНТЕРОБІОЗУ

Ентеробіоз ― захворювання, яке викликають гострики. Гострики ― дрібні тонкі гельмінти білого кольору, довжиною до 1 см, що мешкають в кишечнику. На ентеробіоз хворіють тільки люди. Це захворювання зустрічається повсюдно в осіб будь-якого віку, але частіше ним хворіють діти. Найбільш раннім і звичайним симптомом ентеробіозу є періанальний свербіж, що виникає ввечері або вночі в результаті виповзання гостриків з анального отвору.

Яйця гостриків потрапляють в навколишнє середовище від заражено дитини (рідше від дорослого) зазвичай у нічний час, коли самки гельмінтів виповзають з анального отвору і відкладають яйця на періанальних складках шкіри, після чого гинуть. На тілі дитини яйця дозрівають до заразної стадії за кілька годин і вже вранці дитина може заразити сама себе або оточуючих її людей. З тіла яйця гостриків потрапляють на натільну і постільну білизну та інші предмети навколишнього середовища, а в результаті розчісування періанальної області ― на руки. Захворювання супроводжується сильною періанальною сверблячкою, яка турбує дитину частіше вночі, але в деяких випадках і вдень. Це можна помітити по тому, як поводиться дитина.

Ентеробіоз супроводжується, крім болісного свербежу, тривожним сном і скрипом зубами уві сні. Нерідко розвивається головний біль, нудота, блювота, болі в животі, зниження апетиту, втрата ваги, стомлюваність, а також може спостерігатися відставання в рості і зниження активності в навчальному процесі. У деяких випадках виникає нетримання сечі, розвиваються запальні процеси в області промежини, вульвовагініт у дівчаток.

Діагноз ентеробіозу можна легко встановити при проведенні мікроскопічного дослідження зіскрібка з періанальних складок, зробленого спеціальною скляною лопаткою. Дослідження проводиться в поліклініці.

Гострики легко передаються від людини до людини в сім'ї, колективі дітей (школі, дитячому садку, при відвідинах гуртків для занять та інших). З цієї причини дуже велика ймовірність того, що крім зараженої дитини, поруч з ним знаходяться і інші люди, які заражені на ентеробіоз. Зараження оточуючих відбувається при безпосередньому контакті з хворим, а так само через забруднені яйцями гостриків предмети побуту. Вважається дуже корисним проведення обстеження на ентеробіоз тих людей, які знаходяться поруч із зараженою людиною (особливо членів сім'ї), і в разі виявлення у них ентеробіозу слід провести специфічне лікування.

Гострики у вигляді яєць можуть тривалий час зберігатися в приміщенні на різних предметах, тому слід акуратно виконувати правила особистої гігієни і проводити ретельне прибирання приміщень.

Для профілактики зараження на ентеробіоз необхідно виконувати наступні правила:

· суворо дотримуватися правил особистої гігієни;

· повинні бути коротко зрізати нігті і при кожному митті рук піднігтьовий простір ретельно очищати;

· відучувати дітей від звички брати в рот пальці, іграшки, сторонні предмети;

· щодня міняти натільну білизну;

· постільна білизна щодня прасувати гарячою праскою і не витрушувати її в кімнаті;

· часто міняти постільну білизну, прати при температурі не нижче 60°С;

· стежити за чистотою в квартирі, проводити прибирання з пилососом або витрушувати килими, подушки, ковдри і матраци на вулиці;

· прибирання проводити з мильним розчином і часто міняти використовувану для прибирання воду;

· мити і обробляти пилососом дитячі іграшки;

· в харчуванні треба вживати ретельно оброблені зелень і овочі;

· в раціон харчування слід включати моркву, суницю, гранатовий сік, волоські горіхи, часник, чай із звіробою, які сприяють очищенню організму від гельмінтів.

Дотримання повітряно-теплового режиму в ЗДО!

З метою профілактики вірусних інфекцій, дотримання повітряно-теплового режиму в ЗДО доводимо до вашого відома вимоги Державних санітарних норм та правил.

Прогулянки на відкритому повітрі повинні проводитися не рідше 2 разів на день не менше 4 годин з достатньою руховою активністю та за умови раціонального одягу.

Взимку прогулянки дозволяються проводити при температурі повітря не нижче -16 С. і швидкості руху повітря до 5 м/сек. Рухливі ігри проводити з руховою активністю середньої інтенсивності.

Влітку під час прогулянок діти повинні мати головні убори. Для запопобігання перегрівання на сонці частину пргулянки необхідно проводити в тіні дерев і під навісами.Прогулянки при відсутності вітру бажано супроводжувативодними процедурами, іграми з водою.

Кiлькiсть переглядiв: 109

Коментарi